Proiectul Etwinning „Let’s Green The Future”

Câmpean Cezara, Ilieș Carina, Mătieș Antonio, Petruț Marissa, Ștețco Carina, Tomoiag Ariana, elevi în clasa a V-a B, la Şcoala Gimnazială „Avram Iancu”, Dej, coordonați de doamna profesoară Cristoreanu Corina, au participat în perioada decembrie 2023-iunie 2024 la proiectul Etwinning „Let’s Green The Future”, inițiat de către domnii profesori Feridun Yüksel (Plevne Secondary School – Lapseki) şi Giurgiu Radu Florin (Şcoala Gimnazială Chiuieşti).

Elevi din cinci țări (Turcia, România, Italia, Slovacia și Serbia), au colaborat și au desfășurat activități în cadrul unor proiecte ecologice, utilizând inteligența artificială și diverse instrumente web 2.0/web 3.0.

Rezultatele proiectului au fost prezentate în cadrul webinarului ,,Calitate în Etwinning” – Exemple de bune practici”, oraganizat de către ISJ Cluj în data de 6 iunie 2024.

Felicitări tuturor celor care s-au implicat în acest proiect focalizat pe protejarea mediului înconjurător!