Proiectul de parteneriat strategic între școli: ”Developing inter and trans curricular skills for 21-st century”, coordonat de Școala Gimnazială ”Avram Iancu”, Dej, prin programul ”Erasmus+” s-a încheiat cu activitatea de diseminare finală.

Un număr generos de materiale didactice constând în: proiecte de lecție, teste cu caracter inter și transcular, proiecte educative, articole științifice despre educație și evenimente de învățare cu caracter transcurricular au fost prezentate publicului format din profesori și directori ai școlilor din counitatea regională locală. Resursele didactice realizate în cadrul proiectului sunt puse la dispoziția pubilicului interesat prin intermediul unei platforme de internet, realizată pe  parcursul realizării proiectului:” http://teaching21.com”.

Evenimentul s-a bucurat de susținerea Primăriei Dej pe tot parcursul celor doi ani de la debutul său. Domnul primar Costan Morar și domnii consilieri municipali Gheorghe Gíurgiu și Laura Boian au participat la activitatea de diseminară finală și au sprijinit logistic, multiplele acțiuni de implementare ale proiectului de pe parcursul celor doi ani.

În urma celor doi ani de implementare echipa de profesori din Școala Gimnazială ”Avram Iancu” mulțumește tuturor colaboratorilor care au făcut lecții cu elevii, au pregătit piese de teatru, au organizat concursuri, au pregătit articole, au făcut expoziții și în multe alte feluri au muncit în școală în slujba celui mai frumos lucru din viața oamenilor: educația.

Echipa de proiect